Зачинили в кабінеті і випустили під загрозою самоrубства: ексвійськова частини з Дніпра розповіла про катування в Нацгвардії

Колишня військовослужбовиця Олена Липовенко розповіла про знущання й цькування у Національній гвардії України. Вона служила у 2018-2019 роках у військовій частині 3021 у Дніпрі, там же, де й Артемій Рябчук, який 27 січня застрелив п’ятьох товаришів по службі.

У ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера” у п’ятницю, 28 січня, Липовенко розповіла, що, коли захворіла, їй не надавали допомогу, змушували одягати 18-кілограмовий бронежилет. Окрім того, командири нібито зачинили дівчину в кабінеті та сміялися з неї (щоб подивитися відео, доскрольте до кінця сторінки). Повідомляє obozrevatel

“Коли під час служби я знепритомніла, командири мене зачинили в своїх кабінетах і сміялися наді мною. Тоді я сказала, що зроблю із собою щось, якщо мені не нададуть допомогу, що я тут помру”, – розповіла Липовенко.

Олена Липовенко

Вона зазначила, що мала температуру 38-39 градусів, яка трималася довгий час, потім була внутрішня кровотеча. Незважаючи на це, Олену нібито змушували виходити на службу, одягати все обмундирування.

За словами Липовенко, її відправили до гінекологічного відділення, хоча у неї було оніміння обличчя та лівої руки. Так само, як вона зазначила, ставилися й до інших солдатів. Одному навіть заборонили лікуватися при температурі 39 градусів, унаслідок чого йому довелося робити операцію.

“У цій військовій частині були і катування, і цькування, і моральний тиск. Особливо тих, хто більш розумний, більш освічений, хто не курить, не вживає алкоголю, хто хоче домогтися справедливості й сумлінно виконує свої обов’язки”, – розповіла колишня військовослужбовиця.

Вона вважає, що причина того ставлення у тому, що солдати не знають своїх прав.

Олена Липовенко

Водночас ведучий програми Савік Шустер додав, що, за інформацією від його джерел, упродовж 2018-2019 років у військовій частині 3021 було зафіксовано два випадки самогубства, а з жовтня 2021 року дві людини намагалися накласти на себе руки, один викинувся з вікна, а ще один намагався порізати вени. Ще п’ять осіб самовільно покинули частину.

Раніше у командуванні Нацгвардії підтвердили факт бійки між двома солдатами підрозділу, де служив Артемій Рябчук. Про інцидент сам Рябчук повідомляв командиру свого взводу, а перед цим втрутився у конфлікт військовослужбовців, щоб розборонити їх.Раніше про бійку між солдатами повідомляв колишній народний депутат Ігор Мосійчук. Він зазначив, що тоді Рябчук нібито зупинив бійку та доповів про неї командирам, після чого товариші по службі нібито почали його “цькувати”. За інформацією екснардепа, ставлення до Рябчука з боку товаришів по службі зіпсувалося.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN