Connect with us

Новини

Загальну мобілізацію в Україні продовжено: призивати планують ще одну категорію чоловіків

Загальну мобілізацію та військовий стан продовжили до 18 серпня 2023 року.

Таким чином, чоловіки від 18 до 60 років вважаються військовозобов’язаними і можуть бути мобілізовані .

Однак Закон про військовий обов’язок та військову підготовку передбачає, що чоловіки від 18 до 27 років, які не пройшли строкову службу, не можуть бути мобілізовані під час військового стану.

Водночас у Верховній Раді вже зареєстровано законопроект №9281 – він передбачає включення ще однієї категорії чоловіків, яких можна мобілізувати в Україні.

мобилизация, призыв, всу, военные, армия, повестки

У проекті закону № 9281 йдеться про внесення змін до статей 15, 18, 18-1 та 37 Закону про військовий обов’язок та військову службу, де граничний вік перебування на військовому обліку терміновиків зменшується з 27 до 25 років.

мобилизация, призыв, всу, военные, армия, повестки

Після набуття чинності таких змін – закликатимуть з мобілізації чоловіків від 25 до 27 років, які раніше не проходили термінову службу.

Мобілізації підлягатимуть військовозобов’язані чоловіки придатні та обмежено придатні від 25 до 60 років навіть якщо вони не мають досвіду військової служби.

Advertisement

Джерело: НВ .

До речі, в Україні ТЦК повістки дозволили роздавати чоловікам незалежно від місця реєстрації та перебування на військовому обліку.

Як повідомляє юрист Максим Шинжирбаєв, повістки дозволено вручати родичам потенційних призовників, але вони мають бути повнолітніми і проживати разом із військовозобов’язаними.

Прокоментуйте:
Advertisement
Advertisement