“Закон підписано”. Зеленський затвердив важливий проект: нічого не скасовує

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про скасування обов’язкової державної підсумкової атестації (ДПА) для випускників.

Про це повідомила в. о. міністерки освіти та науки Любомира Мандзій. korupciya.com

«Закон підписано президентом», — розповіла вона журналістам.

На сайті парламенту проєкт закону досі позначено як «направлений на підпис президентові».

Верховна Рада підтримала президентський законопроєкт у четвер, 18 червня, його прийняли в першому читанні. Документ також було відразу направлено на підпис спікеру ВР Дмитру Разумкову. Тоді закон передали на підпис президенту України.

Законопроєкт не скасовує зовнішнє незалежне оцінювання випускників, які планують вступати до вишів, — вони мають пройти тестування. Випускники також можуть пройти підсумкову атестацію, зокрема й у формі ЗНО, за власним бажанням. Крім того, пройти ДПА повинні золоті та срібні медалісти — без цього їм не видадуть медалі.

Як очікується, у 2020 році ЗНО відбудеться з 25 червня по 17 липня. Тестування буде проходити в умовах карантину.

Через спалах захворюваності COVID-19 Кабінет міністрів скасував проведення пробного ЗНО, запланованого на 15 червня, призначивши онлайн-тестування.

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко припускав, що ЗНО у 2020 році може не відбутися. Скасування ЗНО-2020 можливе в тому випадку, якщо в Україні будуть значно перевищені епідемічні показники.

Однак прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що епідеміологічна ситуація в Україні дозволяє без ризиків провести зовнішнє незалежне оцінювання.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

“Закон підписано”. Зеленський затвердив важливий проект: нічого не скасовує