Закон про “євробляхи” ставить Україну на паузу – нардепка від “Голосу”

Новини

Законопроєкт про розмитнення автівок на єврономерах, або “євроблях”, ухвалений Верховною Радою в першому читанні, суперечить принципам, за якими живе цивілізований світ.

Таку заяву в ефірі телеканалу OBOZREVATEL зробила нардепка від партії “Голос” Леся Василенко. “Дуже шкода, що у Верховній Раді ухвалюють такі ініціативи, які ставлять на паузу шанс українців на чисте повітря і на життя в безпечному довкіллі“, – наголосила вона.

На думку нардепки, цей законопроєкт про розмитнення “євроблях” ставить у нерівні умови тих власників авто, які вчасно виконали норми закону, і тих, хто вирішив дочекатися слушної нагоди, щоб сплатити менше.

“Мають бути правила, правила, єдині для всіх. Зараз виходить така ситуація, що частина власників автомобілів виконала норми закону, сплатила всі збори, а частина вирішила почекати, поблокувати столицю, тиснути різними способами на народних депутатів і домогтися свого відтермінування”, – зауважила вона.

“Але в мене одне запитання до цього законопроєкту, до тих, хто за нього голосував, до власників цих автомобілів: у якій країні ми хочемо жити?” – сказала Василенко.

У цьому контексті вона нагадала про те, що Україна взяла на себе міжнародні зобов’язання екологічного характеру. Зокрема, щодо зниження викидів в атмосферу парникових газів.

“Україна скрізь декларує свою відданість, свої зобов’язання за європейським зеленим курсом, за Паризькою кліматичною угодою. Вони полягають у тому, що ми повинні скорочувати викиди парникових газів. Ми їх не дотримуємося в такий спосіб і близько“, – підкреслила нардепка.

Водночас вона зауважила, що низка європейських країн уже 2035 року заборонить використання авто, що працюють на викопних видах палива.

“Весь цивілізований світ іде семимильними кроками до заборони автомобілів, які використовують бензин, газ, дизель. У 2030 році почнуть забороняти їхній продаж у Британії, Норвегії, Швеції, Голландії тощо. У 2035 році в цивілізованому світі, на який ми рівняємося, їх знімають із доріг“, – повідомила Василенко.

“А в Україні й далі весь цей брухт буде заполонювати вулиці великих міст, які просто задихатимуться у вихлопних газах”, – констатувала вона.

Рейтинг статті
Поділитися з друзями
BBCcCNN
Добавить комментарий