Залужний не потрапив у пастку росіян у Бахмуті та хоче створити корпуси з 60 тисяч бійців — The Economist

Мета наступу Росії на Бахмут, який розпочався наприкінці січня, частково полягала в тому, щоб залучити значні резерви України. Проте головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний не потрапив до пастки, ідеться в матеріалі The Economist.

Журналісти пишуть, що використання резервів значно б ускладнило український контрнаступ. Водночас битва за Бахмут призвела до набагато більших втрат з боку Росії, ніж України.

«І що більш важливо, генерал Залужний уникнув очевидної пастки. Замість того, щоб кинути значні резерви в Бахмут для порятунку міста, яке має набагато більше символічне, ніж військове значення, він відправив війська за кордон для тренувань на новій техніці», — ідеться в статті The Economist.

Брак механізованих сил і недоліки «штурмових загонів»: чому Росія не зможе розвинути наступ після боїв за Бахмут — аналіз ISW
Також видання повідомило, що Залужний розраховує, що створить три нові армійські корпуси. Кожен складатиметься з шести бригад і налічуватиме по 20 тисяч військових — загальна кількість становитиме близько 60 тисяч.

Із січня навчальне командування армії США проводить навчання українських підрозділів у Німеччині. Якщо під час наступів у 2022-му бійці атакували переважно ротами, то американці об’єднують їх у батальйони та бригади для загальновійськової війни. Піхота, бронетехніка, артилерія та інші роди військ працюють разом, а не послідовно.

8 березня речник Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий заявив, що росіянам не вдається розвинути успіх в наступальних діях довкола Бахмута. Українські війська відкривають вогонь по окупантах та завдають втрат.

Цаплієнко пояснив, навіщо Сирський кожні кілька днів приїжджає до Бахмута
Президент Володимир Зеленський заявив, що українське військове керівництво єдине в рішенні продовжувати оборону Бахмута. Якщо російським окупантам вдасться захопити це місто, це відкриє шлях для захоплення ключових міст на сході України, каже він.

джерело

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN