Залишилося всього 3 дні: Bloomberg повідомив про швидке наближення дефолту Росії

Крайній термін для попередніх пропущених платежів Росії з кінця травня закінчиться найближчої неділі ввечері (26 червня), після чого Москва опиниться у своєму першому іноземному дефолті з часів 1918 року.

Росія заявила, що міжнародні санкції створили “форс-мажорну” ситуацію, яка змусила її перейти на обслуговування свого боргу у рублях, щоб уникнути дефолту. news.dialog.ua

Міністр фінансів РФ Антон Силуанов порівняв скрутне становище уряду з “фарсом”, в якому він має гроші і намір заплатити, але його тверда валюта не може пройти через міжнародну систему розрахунків через санкції у зв’язку з військовим вторгненням в Україну. Bloomberg.

“Закордонні контрагенти відмовилися проводити платежі в іноземній валюті, що для нас є форс-мажорною ситуацією. І з цієї причини ми переходимо на розрахунки в рублях”, – йдеться у заяві Силуанова.

Раніше в четвер Мінфін повідомив, що перевів до Національного розрахункового депозитарію Росії відсотки на суму, еквівалентну 235 млн доларів, за облігаціями з терміном погашення у 2027 та 2047 роках. У п’ятницю компанія має виплатити ще 159 мільйонів доларів за векселем зі строком погашення у 2028 році.

Відео дня:

Але важливішим є крайній термін у неділю ввечері (26 червня) для попередніх пропущених платежів з кінця травня. Як тільки цей пільговий період закінчиться, Росія фактично опиниться у своєму першому іноземному дефолті з часів більшовицької революції понад сто років тому.

Після революції 1918 року більшовики відмовилися розраховуватися за зовнішніми борговими зобов’язаннями царської Росії, внаслідок чого країна отримала перший у своїй історії дефолт.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете допомогти українській армії. Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Залишилося всього 3 дні: Bloomberg повідомив про швидке наближення дефолту Росії