“Збурити людей, втомлених відключеннями електроенергії”: в “Укренерго” спростували черговий фейк

“Укренерго” не створювало спеціальних каналів про відключення електроенергії. Будь-яка інформація про це є брехнею, мета якої – “збурити людей, втомлених відключеннями електроенергії”.

Відео дня

Про це повідомили у самій компанії. Там зазначили: створити подібні ресурси “Укренерго” не має можливості, оскільки “не володіє інформацією про відключення саме на вашій вулиці та будинку”.

“Графіки планових відключень складають і застосовують обленерго, список яких можна знайти за посиланням. “Укренерго” не відключає конкретні будинки, вулиці або міста, а надає обленерго тільки обсяги (мегавати), на які потрібно зменшити споживання”, – пояснили в компанії.

При цьому там наголосили: інформацію про впровадження планових чи аварійних відключень можна дізнатись на офіційних ресурсах “Укренерго”. Зокрема:

Facebook;

Telegram.

“Низка телеграм-каналів і ботів поширює фейкову інформацію про нібито створений телеграм-канал “Укренерго” для сповіщення про відключення світла. Це чергова брехня. Її мета – збурити людей, втомлених відключеннями електроенергії, які застосовуються як вимушений захід внаслідок пошкодження енергетичної інфраструктури ракетними ударами ворога. Будьте уважні, перевіряйте інформацію, звертайтеся до першоджерел”, – зазначили в “Укренерго”.

Раніше “Укренерго” вже спростовувала поширювану в мережі неправдиву інформацію про відключення електроенергії та роботу системи. Зокрема, що:

17 листопада деякі області України нібито чекало “повне або часткове знеструмлення” ;

Україна нібито експортує надмірну електроенергію до країн ЄС.

У компанії наголосили, що цілей у розповсюджувачів дезінформації дві:

збурити суспільство, “змучене відключеннями електроенергії”;

відвести увагу від російських ракетних ударів, через які в українців перебої зі світлом.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN