Зеленський: порт запрацював, експортний рух почався – подивимось, як працюватимуть домовленості

1 серпня почали діяти “зелені коридори” для експорту українського зерна, перше судно вийшло з Одеси. Президент України Володимир Зеленський зазначив, що порт запрацював, експортний рух почався, тож це можна назвати першим позитивним сигналом.

Він підкреслив, що шанс зупинити розгортання продовольчої кризи у світі є, проте все залежить від дотримання домовленостей. Про це Зеленський сказав у понеділок, 1 серпня, у вечірньому зверненні до українського народу (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця). 

Відповідальними за це є передусім Організація Обʼєднаних Націй і Туреччина.

“У нас не може бути ілюзії, що Росія просто утримається від спроб зірвати український експорт. Росія послідовно провокувала голод у країнах Африки та Азії, які традиційно імпортували значні обсяги українського продовольства. А зараз – в умовах надзвичайної спеки, як цьогоріч в Європі, загроза цінової кризи й певного продовольчого дефіциту є також і для частини європейських країн. Тож, подивимось, як працюватимуть домовленості й чи дійсно буде безпека”, – сказав президент.

Зеленський пояснив, що відновлення експорту має велике значення для нашої держави, і справа не лише у виторгу. В Україні до вирощування експортних аграрних культур залучені близько пів мільйона людей, а якщо додати суміжні галузі, то це додатковий мільйон робочих місць. “Звідси й відповідна державна увага до виконання експортної ініціативи. Це дійсно потрібно нашим людям”, – каже гарант.

Про ситуацію на фронті

Зеленський розповів, що жорстокі бої тривають на Донбасі, на Харківщині, продовжується й боротьба за південь нашої України.

У ЗСУ є успіхи – наша артилерія та розвідка зробили вже багато для зменшення вогневого потенціалу окупантів. “Хочу сьогодні подякувати всім нашим воїнам, які руйнують російську логістику, які знищують боєзапас окупантів і які не залишають окупантам жодного безпечного місця на нашій землі”, – звернувся до захисників голова держави.

Він також подякував партнерам України, які постачають ЗСУ сучасну артилерію та ракетні системи.

“І сьогодні ж відбулась чергова розмова у форматі Україна – Сполучені Штати – три на три – Андрій Єрмак та Джейк Салліван, Дмитро Кулеба та Ентоні Блінкен, Валерій Залужний та Марк Міллі. Це наш постійний формат, який уже дозволив зробити фундаментальний внесок у захист усього вільного світу. Скоординували наступні кроки в підтримці України”, – додав президент.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN