Connect with us

Новини

Зеленський прибув до Британії та розпочав переговори з Сунаком: ключовими будуть кілька питань. Фото

Президент України Володимир Зеленський цього тижня продовжив офіційні візити до держав Європи, що допомагають українцям у відбитті російської агресії. У понеділок, 15 травня, він відвідав Британію та зустрівся із прем’єр-міністром країни Ріші Сунаком.

Вони розпочали переговори, ключовими на яких стали кілька питань, що стосуються війни та військової підтримки. Про це повідомив британський прем’єр, опублікувавши в Twitter фото теплої зустрічі з українським лідером obozrevatel.com (щоб переглянути фото, доскрольте новину до кінця).

“З поверненням, Зеленський”, – написав він до знімка, на якому зустрічає гостя дружніми обіймами.

Зеленський прибув до Британії та розпочав переговори з Сунаком: ключовими будуть кілька питань. Фото

Зеленський відповів, що теж радий знову зустрітися з прем’єр-міністром Британії.

“Продовжуємо працювати заради перемоги України”, – процитувалапрезидента його пресслужба.

Advertisement
Зеленський прибув до Британії та розпочав переговори з Сунаком: ключовими будуть кілька питань. Фото

Зеленський обговорював із Сунаком постачання винищувачів.

“Я думаю, що найближчим часом ви почуєте якісь дуже важливі рішення. Але нам потрібно ще трохи над цим попрацювати”, – сказав він після зустрічі.

Глава держави заявив, що обговорював із британським прем’єром “реактивну коаліцію” для постачання Україні винищувачів.

Сунак, зі свого боку, сказав, що сторони говорили з міжнародними партнерами про подальшу підтримку України.

Він додав, що Велика Британія буде ключовою частиною коаліції країн, які підтримують Україну, хоча й каже, що постачання бойової авіації – це “непросте завдання”.

Advertisement

За його словами, йдеться не лише про надання літаків, а й про навчання пілотів та інші аспекти логістики, але Великобританія “може відіграти у цьому велику роль”.

Ріші Сунак привітав українського лідера у своїй заміській резиденції в межах несподіваного його візиту. Видання CNBC пише, що він відбувся після поїздки Зеленського кількома європейськими столицями в останні дні, коли він як президент намагається заручитися більшою військовою підтримкою напередодні контрнаступу ЗСУ. Зазначається, що після переговорів лідерів Лондон має намір збільшити допомогу Києву.

Зокрема, на Даунінг-стріт заявили, що британський уряд підтвердить подальше постачання Британією сотень ракет ППО та додаткових безпілотних авіаційних систем, враховуючи сотні нових ударних безпілотників далекого радіуса дії, що летять на більш як 200 км.

“Все це буде доставлено в найближчі місяці, оскільки Україна готується посилити свій опір російському вторгненню, що триває”, – йдеться в повідомленні.

Advertisement

“Це вирішальний момент в опорі України жахливій агресивній війні, яку вона не обирала і не провокувала. Їм потрібна постійна підтримка міжнародного співтовариства для захисту від шквалу безжальних та невибіркових атак, які були повсякденною реальністю вже більше року”, – заявив перед зустріччю британський прем’єр.

Прокоментуйте:
Advertisement