Зеленський розповів, якими мають бути гарантії безпеки для України, та озвучив головну вимогу

Україні потрібна така система гарантій безпеки, яка діяла би навіть у разі, коли країна не входить до НАТО. Водночас офіційний Київ аж ніяк не відмовляється від намірів стати членом Північноатлантичного альянсу, оскільки події останніх місяців показали, що колективна безпека – працює.

На цьому наголосив президент України Володимир Зеленський, виступаючи перед учасниками 26-го щорічного урядового круглого столу The Economist. Український лідер також заявив, що зараз Україна спільно з державами-партнерами опрацьовує деталі майбутніх гарантій безпеки для нашої країни і не повинно залишитися жодних “сірих зон”.

За словами Зеленського, розширення НАТО через російську агресію проти України та фактична відсутність реакції Кремля на приєднання до Альянсу Швеції та Фінляндії є доказами того, що колективні гарантії безпеки залишаються дієвим механізмом забезпечення миру.

“Чи напала би РФ на того, кого точно захищали би?.. Ми бачимо, що Росія прийняла цю ситуацію, що Швеція та Фінляндія приєднуються до НАТО. У Москві кажуть: нехай вступають. Хоча ще нещодавно з Росії звучало, що Альянс має повернутися на рубежі 1997 року. Це свідчить про те, що колективні гарантії безпеки працюють”, – сказав Зеленський.

Водночас Україна раніше отримувала відмову не лише щодо вступу, а й навіть у відповідь на прохання про надання нашій державі Плану дій щодо членства у Північноатлантичному альянсі.

“Але це не привід для нас зупинятися. Ми потребуємо такої системи гарантій безпеки, такого простору безпеки, який зможе бути дієвим навіть за умов, коли ми не в Альянсі. Головна мета, щоб не було сірої зони безпеки”, – сказав він.

Україна не відмовляється від курсу вступу до НАТО. Але нашій країні необхідно негайно припинити агресію Росії проти України, яка триває зараз – та убезпечити себе від повторення агресії у майбутньому. Виклики, які стоять сьогодні перед Україною, потребують конкретних відповідей.

Відео дня:

“Ми хочемо дати на це відповідь. І зараз опрацьовуємо їх із нашими партнерами, з тими державами, які власне і зможуть стати гарантами. Якби така система була зараз, то не було б цієї війни”, – зазначив президент.

Зеленський заявив, що якби Україна гарантовано отримала підтримку зброєю, санкціями проти РФ, негайну ізоляцію Росії, конфіскацію активів агресора та всіх пов’язаних із ним суб’єктів, то зараз Україна не була б жертвою найстрашнішої війни в Європі з часів Другої світової.

Він також зазначив, що українська влада зараз прикладає максимум зусиль, щоб не залишилося жодної “сірої зони”, в якій могла б опинитися Україна.

“Ми стали кандидатом на вступ до ЄС та зробимо все для інтеграції в усіх напрямках”, – сказав глава Української держави.

У питанні безпеки активно ведеться робота над створенням ефективної системи гарантій для України.

“Ми створимо ефективну систему гарантій безпеки, яка захистить Україну, поки ми не в НАТО. У чому наш принцип? Росія розглядає територію нашої держави як плацдарм для захоплення інших європейських країн. А отже, дати безпеку Україні – це дати довгострокову безпеку всій Європі”, – зазначив Зеленський.
Пише OBOZREVATEL

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете підписатись на наш телеграм канал, ДЯКУЄМО! Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
Зеленський розповів, якими мають бути гарантії безпеки для України, та озвучив головну вимогу