Connect with us

Новини

Зеленський: Україна зможе брати участь у розробці нових стандартів НАТО та зробити свій внесок у колективну безпеку Європи

Президент України Володимир Зеленський заявив, що наша країна тепер не лише впроваджує в себе стандарти НАТО, а й може брати участь у розробці нових стандартів. Це стало можливим завдяки тому, що Україна стала асоційованим членом спеціальної багатосторонньої програми Альянсу щодо технологічної взаємосумісності.

Про це президент Зеленський сказав у вечірньому відеозверненні до українського народу (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця). “Досвід наших військових, можливості українських інституцій, IT-потенціал нашої країни –все це тепер буде українським внеском у розвиток колективної безпеки у Європі”, – підкреслив президент.

Він наголосив, що все це відбувається на 139-й день повномасштабної війни з РФ, яка планувала знищити Україну за тиждень. Проте наша держава не лише вистояла та захищається, а ще й розвивається й допомагатиме розвитку партнерів.

Росія ні на день не припиняє обстріли українських міст та сел. Окупанти завдали чергових ударів по Миколаєву, Харкову та громадах області – під вогнем були Старий Салтів, Золочів, Байрак та інші населені пункти. Через дії агресора є загиблі та поранені.

Advertisement

На Донбасі тим часом ворог не припиняє спроби штурмів.

“Ситуація там не стає легшою, а втрати – меншими. Треба про це пам’ятати. Треба бачити це, звертати увагу. І так само треба пам’ятати, що навіть у таких умовах держава робить кроки вперед – у співпраці з партнерами – в інституційному розвитку. І, звичайно, – на передовій”, – сказав голова держави.

Зеленський зазначив, що вйська РФ за ці майже 20 тижнів війни дуже добре відчули, що таке сучасна артилерія. Вони розуміють, що не матимуть безпечного тилу ніде на наших тимчасово окупованих територіях.

“Вони відчули, що операції наших розвідників для захисту своєї Батьківщини – на порядки сильніші, ніж будь-які їхні “спецоперації”. Російські солдати – і ми це знаємо з перехоплень їхніх розмов – відверто бояться наших Збройних сил. 139 днів такої війни, майже 20 тижнів…Так звана друга армія світу боїться українців і здатна щось робити тільки на основі бездонних запасів ще старої радянської зброї. Немає більше в них ані стратегічної сили, ані характеру, ані розуміння, що вони взагалі тут роблять, на нашій землі. Немає й крихти сміливості, щоб визнати поразку й забрати війська з української території”, – додав гарант.

Advertisement

Доповнюється…

Прокоментуйте:
Advertisement