Connect with us

Новини

Земля в Україні подорожчає на 70%: В яких регіонах вигідно інвестувати у гектари

Published

on

Ринок землі в Україні з 2024 року відкриється для юридичних осіб. Прогнозується, що вартість гектара у різних областях країни зросте в середньому на 70%, передають Патріоти України.

Інвестори та агробізнес уже зараз приглядають земельні ділянки для покупки.За 2022 рік земля подорожчала на 30%. За словами голови Асоціації землевласників України Сергія Кулешова, до війни на два оголошення про продаж землі було одне оголошення про купівлю, а зараз на одну заявку на продаж припадає шість покупців. Таким чином, попит зростає, а разом із ним і ціни.

Найбільший інтерес у громадян викликають землі, віддалені від кордонів РФ, Білорусі та фронту. Рейтинг найпопулярніших регіонів серед інвесторів очолює Полтавська область, де гектар коштує від 2000 доларів, тоді як рік тому ціна коливалася в межах 1500-1700 доларів.

Найдорожча земля на сьогоднішній день продається на Черкащині – понад 100 000 грн за га, це близько 2700 доларів. Понад 80 000 грн (близько 2200 доларів) за гектар просять продавці землі у Київській та Хмельницькій областях.

Advertisement

Середня нормативна вартість землі по областях у березні становила 39 000 грн. Велику кількість угод укладають саме за нормативною грошовою оцінкою землі. Так можна зменшити розмір податків і провести решту угод у готівці. У середньому різниця між ринковою ціною та нормативною грошовою оцінкою – 2-2,5 рази, розповів керівник проекту KupiPai від Concorde Capital Володимир Радько.

З 1 липня 2021 року ринок землі в Україні відкрився для фізичних осіб. Вихід юридичних осіб на ринок землі передбачено лише у 2024 році. Щодо продажу землі іноземцям, то поки що це питання відклали

Прокоментуйте:
Advertisement