Connect with us

Новини

Журналісти підрахували, скільки F-16 можуть передати Україні країни Заходу

Найімовірніше, що країнами, які забезпечать Україну американськими винищувачами F-16, будуть Данія і Нідерланди. Про це йдеться в публікації Defense Express, передають Патріоти України.

Журналісти підрахували, що саме ці країни з-поміж зазначених у “коаліції винищувачів”, по-перше, мають на озброєнні F-16, а по-друге – вже оновлюють свій авіаційний склад поколінням F-35. Відповідно, зможуть надати ЗСУ літаки без критичної загрози власній обороноздатності.

Водночас, зауважують журналісти, США та Британія теж відіграють важливу роль: Лондон погодився навчати українських пілотів, а Вашингтон може покрити витрати на озброєння цих машин і запасних частин, що “легко складають 50% загального цінника”.

Якщо брати лише ресурс Нідерландів та Данії, то мова може йти про одну-дві ескадрильї від Нідерландів та одну від Данії, тобто загалом від 24 до 36 машин із подальшим поступовим розширенням кількості літаків в міру прибуття з США нових F-35 та граничним загальним показником у 70 винищувачів F-16, йдеться у матеріалі.

Advertisement

Кількість одиниць F-16 може і змінитися, якщо до ініціативи приєднаються й інші країни-оператори цих винищувачів.

Прокоментуйте:
Advertisement