ЗМІ: Литва може “закрутити вентиль” Росії, перекривши подачу газу до Калінінграда

У Литви залишився серйозний козир у рукаві в конфлікті з Росією: постачання газу до Калінінграда здійснюється її територією.

Відносини Вільнюса та Москви різко погіршилися після того, як РФ здійснила військове вторгнення до мирної України. Литва вже перекрила транзит товарів до російського анклаву – Калінінград. Наступним кроком може стати блокування постачання газу. news.dialog.ua

Про це повідомив у статті Advance журналіст Антун Роша (Antun Roša), посилаючись на інформовані джерела.

Санкції проти Росії посилюються. Тепер набула чинності заборона Євросоюзу про транзит товарів РФ, які потрапили під санкції. Це стало важким ударом для європейського анклаву Москви – Калінінграда, який не пов’язаний територіально з рештою країни.

Литва заблокувала для РФ Сувалкський коридор, через що під заборону потрапило близько 50% імпорту Калінінграда. Мова про товари, що потрапили під санкції: вугілля, метали, будматеріали, передові технології.

Відео дня:

Кремль вкрай гостро відреагував на рішення Литви, вибухнувши погрозами. Особисто речник МЗС Росії Марія Захарова заявила, що відповідь на “недружні дії” лежатиме не лише в дипломатичній площині, очевидно, натякаючи на застосування військових заходів проти країни-члена НАТО.

Проте Литва у рукаві має дуже серйозний козир. Справа в тому, що саме її територією йде газопостачання Калінінграда. У разі загострення конфлікту постачання блакитного палива може бути перекрито.

Міра дуже радикальна. І, ймовірно, до неї можуть вдатися лише у крайньому випадку. Для російського анклаву це буде дуже важким ударом, оскільки РФ не має можливості швидко замінити постачання на скраплений газ морем. Для цього потрібна спеціальна інфраструктура.

Прокоментуйте:
За ЦИМ посиланням, ви можете допомогти українській армії. Все буде Україна! 🇺🇦
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN
ЗМІ: Литва може “закрутити вентиль” Росії, перекривши подачу газу до Калінінграда