ЗМІ повідомили, що США отримали відповідь РФ на пропозиції щодо “гарантій безпеки”: у Кремлі спростовують

Американські ЗМІ повідомили, що уряд Російської Федерації нібито надіслав письмову відповідь на пропозицію Сполучених Штатів Америки щодо деескалації ситуації в Україні. Нові заяви РФ щодо “гарантій безпеки” не розголошуються, й у Вашингтоні публічні переговори стосовно цього питання вважають “непродуктивними”.

Про це пишуть кілька впливових видань, зокрема The Washington Post і CNN. Зі свого боку агентство The Associated Press наголошує, що інформацію анонімно підтвердили троє представників адміністрації президента США.

Як зазначається в ЗМІ, відповідь Кремля надійшла напередодні бесіди між американським державним секретарем Ентоні Блінкеном і главою Міністерства закордонних справ РФ Сергієм Лавровим.

“Ми можемо підтвердити, що отримали письмову відповідь від Росії. Але було б непродуктивно вести публічні переговори, тому ми залишимо це на розсуд росіян, якщо вони захочуть обговорити свою відповідь”, – на умовах анонімності розповів у коментарі ЗМІ представник Держдепу.

Вдаватися в подробиці співрозмовник відмовився. Водночас наголосив, що Штати досі “повністю віддані діалогу для вирішення цих питань”. Зокрема, Вашингтон продовжуватиме тісні консультації на цю тему зі своїми партнерами і союзниками, враховуючи Україну.

Водночас “РИА Новости” з посиланням на заступника глави МЗС РФ Олександра Грушка повідомляє, що Росія ще не передавала США відповіді на тему “гарантій безпеки”. Чиновник зазначив, що РФ ще готує “зведену” відповідь США та НАТО. Він підтвердив, що міністр закордонних справ Сергій Лавров відправив послання західним колегам, зокрема, держсекретареві Ентоні Блінкену, але воно стосувалося розуміння принципу неподільності безпеки, а не відповіді щодо “гарантій безпеки”.

Інфографіка

Прокоментуйте:
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )