Знайoмтеся — це лейтенант Шмідт. Той, з якого pадянських дітей навчали бpати пpиклад… А тепеp пpавда…

Подаємо мовою оригіналу:

Павло Бондаренко

Знайомтеся: лейтенант Петро Петрович Шмідт. Той самий, який 24 листопада 1905 року підняв “повстання” на крейсері “Очаків”.

Той, з якого радянських дітей навчали брати приклад.

Той самий, синами якого прикидалися персонажі роману Ільфа і Петрова “Золоте теля” Остап Бендер, Шура Балаганов та Міхаїл Паніковський.

А тепер правда.

П. П. Шмідт був психічно хворою людиною, страждав на напади корчів, був неймовірним хамом і скандалістом. Але завдяки високопоставленим родичам (дядько взагалі був головним за старшинством чинів на російському флоті, сенатор, головний флагман Балтійського флоту) постійно виходив сухим з води, навіть після крадіжки 2500 рублів флотської каси, яку спустив на гульки та коханку.

Як морський офіцер — цілковитий нуль. Призначався на різноманітні старі калоші. Його навіть судили за те, що посадив корабель на камені — справу зам’яли, бо дядечко…

До слова, його батько був контр-адміралом, начальником Бердянського порту. Помер, не витримавши потрясіння та ганьби після того як синок офіційно одружився з професійною повією.

Тричі звільнявся з флоту. Перебуваючи у неадекватному стані, зв’язався з революціонерами. Підняв повстання на “Очакові”, навіть не будучи на службі, просто скористався масовими заворушеннями, пройшов на судно, збурив екіпаж і телеграфував цареві “Командую флотом. Шмідт”. При цьому привласнив звання капітана другого рангу.

Після арешту його дружина клопоталася перед царем аби визнати Петра Шмідта психічно хворим, але той від медичного обслідування відмовився й був страчений.

Такий він, героїчний революціонер, легендарний лейтенант Шмідт. Але радянська пропаганда всього цього народові не розповідала…

На зображенні може бути: 1 особа та стоїть

Прокоментуйте:
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )