“Золоті яйця Резнікова” передали естафету далі: Журналісти викрили нові махінації у постачанні харчів для ЗСУ

Маржа на багатомільярдних контрактах нерідко становить 30 – 70%. Це справжня золота жила для топ-корупції. Зате міністр запроваджує зменшення виплат військовослужбовцям заради “справедливості та економії”

Журналісти “Схем” (проєкт “Радіо Свобода”) отримали у своє розпорядження 8 контрактів Міноборони на харчування армії та порівняли оновлені ціни на продукти після скандалу із завищеною вартістю на продукти для ЗСУ.

“Розслідувачі дійшли висновку, що навіть після зниження цін та обмеження дії контрактів трьома місяцями, з багатьох ключових позицій ціни все одно залишаються вищими за середньоринкові”.

Розслідувачі, спираючись на наявні контракти, встановили, що армійські постачальники самі закуповують найбільш “ходові” продукти для війська (картоплю, яблука, яйця, капусту тощо) за цінами, у двічі-тричі нижчими, ніж постачають їх для ЗСУ.

“Таким чином маржа для приватних фірм по цих позиціях на багатомільярдних контрактах нерідко становить 30 – 70%”, – зазначається у розслідуванні.

Так, наприклад, яблука постачальники продаватимуть військовим від 25 до 51 грн/кг. При цьому, самі закуповують їх максимум по 15 – 16 грн/кг.

Вартість яєць для Міноборони склала в середньому 9 гривень за штуку, хоча закуповують їх компанії в діапазоні 5,4 – 6,3 гривень за штуку.

Ціну на картоплю у засекречені грудневі контракти з Міноборони постачальники заклали у розмірі від 17,7 до 27 грн/кг. Після скандалу деякі фірми знизили ціну до 12,6 грн/кг, а деякі – так і залишили 17,7 грн/кг.

При цьому, як з’ясували “Схеми”, у грудні-січні самі вони закуповували її по ціні від 7,6 до 10,8 грн/кг.

Капусту до скандалу планували продавати по 30 – 37,2 грн/кг, після – вже по 16,2-26,2 грн/кг. Закуповували у грудні-січні компанії цей овоч по 8,5-14,4 грн/кг.

Розслідувачі також нагадали, що загальна сума на харчування для армії, яку Міноборони попередньо закладало на 2023 рік – близько 43 мільярдів гривень.

Прокоментуйте:
Оцініть статтю:
( Поки що оцінок нема )
BBCcCNN