Зруйновано популярні міфи про білі та коричневі яйця

5 міфів про курячі яйця.

Шкаралупа білих яєць міцніша, коричневі — найкорисніші, а найбільше цінних речовин у продукті від сільських несучок. Чи так це? Розглянемо п'ять поширених помилок про популярний продукт харчування.

З точки зору дієтології, яйця — ідеальний продукт. Вони містять білки, жири, мінерали та вітаміни. Жовтки багаті жирними кислотами, серед яких 18 відсотків цінних поліненасичених і 28 насичених. Холестерину в одному жовтку лише 0,8 відсотка від його маси, так що негативний вплив продукту на серцево-судинну систему перебільшено, інформує Ukr.Media.

Вживають їх сирими, вареними, у вигляді яєчні і омлетів. Додають у випічку, кулінарні вироби. Виняткова популярність продукту стала причиною появи міфів про нього.

Яйця краще купувати у бабусь на ринку. В них вони безпечні, завжди свіжі та смачні

Яйце має термін придатності. В холодильнику може зберігатися до 25 днів. Чим довше лежить, тим менш смачним і корисним стає. А якщо воно заражене сальмонелою, чисельність бактерій з часом зберігання збільшується. Це підвищує ризик зараження сальмонельозом та провокує важкий перебіг і без того небезпечного захворювання.

Якщо у бабусі кілька несучок, щодня вона може приносити на ринок один-два десятки яєчок. Якщо несучка одна або дві, вони можуть давати 4-8 яєць у тиждень. Думка про те, що курочка несе щодня, помилкова. Щоб набрати пару десятків, бабуся змушена «збирати» яєчка в холодильнику. І скільки вони там пролежать, поки потраплять на прилавок, не відомо.

Безпечніше купувати продукцію птахофабрик. Підприємства відвантажують товар щодня, на кожну партію зобов'язані отримати санітарні документи. У бабусь, до речі, ветеринарних сертифікатів немає.

В коричневих яйцях міститься більше поживних речовин

Колір шкаралупи не залежить від поживного складу, і навпаки, шкаралупа не коричневіє по мірі накопичення в ній яких-небудь елементів. Колір їй надає пігмент, що міститься в організмі курки. Він, у свою чергу, визначається породою курей-несучок.

Якщо курочка біла, то і яєчка у неї будуть білими. Якщо ряба, тоді коричневими. І ті, й інші однаково корисні, тому переплачувати за колір немає сенсу.

Коричневі яйця сільські, тому вони краще

Сільські яєчка, дійсно, зазвичай коричневі. Але лише тому, що фермери розводять курей різних порід. З точки зору жителя села, несучість птиці — не основний показник вибору. Вона повинна і нестися добре, і бути досить гладкою, щоб потім її можна було з'їсти або продати м'ясо.

Такими характеристиками володіють строкаті, рябі породи курей. А несучки, використовувані на птахофабриках, в основному, білі. Нестися вони починають на кілька місяців раніше своїх м'ясних родичів, більш продуктивні, тому для яєчних птахофабрик рентабельно.

Купуючи сільські яєчка за високою ціною, ви переплачуєте за стереотип, а не якість товару.

Найкорисніше яйце — з жовтком яскравого помаранчевого кольору

Колір жовтка залежить від раціону курки. Зазвичай він насиченого жовтого, але іноді зустрічаються яскраві, помаранчеві жовточки. У такий їх забарвлює каротин, і фермерам це добре відомо.

Щоб підвищити привабливість продукції, вони додають у корм несучкам каротиновмісні добавки, наприклад, морквяний шрот. Можливо, для здоров'я курки він і корисний, але на харчовій цінності жовтка ніяк не відбивається.

Переплачувати за насичено помаранчеві жовтки немає сенсу. Яскравий колір не робить їх кориснішими.

В білих яйцях більше кальцію, значить, їх шкаралупа міцніша

На Великдень заведено купувати білі яєчка через міцну шкаралупу. Іноді напередодні свята ціна на них зростає в порівнянні з коричневими. Насправді, колір шкаралупи — не показник міцності, по мінеральному складу оболонки ідентичні.

Міцною буде шкаралупа яєць від молодих несучок. Чим старша курочка, тим менше її «продукт» містить кальцію, відповідно, шкаралупа стає крихкою. Але зовні відрізнити міцну від тендітної неможливо.

Міцність шкаралупи не залежить від кольору, тому переплачувати за "високий вміст кальцію" не варто.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Зруйновано популярні міфи про білі та коричневі яйця