ЗСУ просунулися на 500 метрів на Бахмутському напрямку й атакують фланги окупантів: аналіз від ISW

Сили оборони України 17 травня продовжили обмежені контратаки поблизу Бахмута. Захисники просунулися на цьому напрямку на пів тисячі метрів, завдаючи ударів по флангах російських військ.

На це вказали в Інституті вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW). Аналітики наголосили, що успіхи українських сил поблизу міста-фортеці визнали навіть у країні-агресорі РФ. war.obozrevatel.com

Контратаки ЗСУ біля Бахмута

Так, напередодні заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що українські підрозділи просуваються у невизначених районах на флангах Бахмута. А речник Східного угруповання військ України полковник Сергій Череватий додав, що за добу ЗСУ просунулися на Бахмутському напрямку до 500 метрів і продовжують атакувати фланги ЗС РФ.

У цей час російське міноборони стверджувало, нібито повітряно-десантні сили РФ “досягли незначного прогресу”, проте визнало продовження українських контратак проти флангів окупантів поблизу Богданівки (5 км на північний захід від Бахмута) та Іванівського (6 км на захід).

Ватажок “вагнерівців” Євген Пригожин заперечив заяву російського відомства про територіальні здобутки, а разом із тим розкритикував його за неправдиве представлення відступу як захоплення нових позицій.

Один із російських блогерів поскаржився, що сили РФ тепер повинні реагувати на дії України, маючи на увазі, що вони втрачають ініціативу в районі Бахмута.

ЗСУ просунулися на 500 метрів на Бахмутському напрямку й атакують фланги окупантів: аналіз від ISW

Дії ЗС РФ довкола Бахмута

Водночас російські війська 17 травня продовжували свої намагання щодо захоплення міста на Донеччині. Аналітики послалися на геолокаційні кадри, які нібито показують, що найманці ПВК “Вагнер” поступово просувалися в південно-західній частині Бахмута.

Один із російських блогерів заявив, що війська РФ здійснили невдалу наземну атаку на захід від Бахмута в районі Іванівського (6 км на захід), але “просунулися” на північний захід від міста в районі траси Бахмут – Хромове, Оріхово-Василівки (11 км на північний захід) і Міньківки (13 км на північний захід).

Інший пропагандист стверджував, що “вагнерівці” взагалі “завершили захоплення” укріпрайону ЗСУ в західному Бахмуті та почали “тиснути на українські сили” в прилеглій зоні бойових дій.

Пригожин за день до того заявив, що його найманці просунулися на 200 м, а Сили оборони України контролюють “лише 1,46 кв. км території в Бахмуті”. Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр 17 травня лиш підтвердила, що окупанти поступово просувалися в місті.

ЗСУ просунулися на 500 метрів на Бахмутському напрямку й атакують фланги окупантів: аналіз від ISW
Прокоментуйте:
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )