ЗСУ переламали перебіг війни на свою користь, контрнаступ на Харківщині підірвав моральний дух армії Путіна – Foreign Policy

Збройні сили України переламали перебіг війни на свою користь і підірвали моральний дух армії РФ. Зараз російські військові перебувають у стані шоку й нездатні вести цілеспрямовані воєнні дії.

Про це в інтерв’ю американському журналу Foreign Policy розповів військовий аналітик лондонського аналітичного центру Джек Вотлінг. Він працює старшим науковим співробітником із сухопутної війни Королівського інституту об’єднаних служб.

“Протягом усієї війни російська армія страждала від жахливо низького бойового духу піхоти. Без масового застосування артилерії вона не може вести наступальні операції. Після того, як українцям вдалося доставити далекобійні ракети й артилерію на театр бойових дій і відпрацювати цілевказівку, росіяни втратили свою артилерію – і їхня наступальна здатність була зведена нанівець. Вони стали сильно залежати від того, чи втримаються їхні підрозділи під ударом. Це призвело до передачі ініціативи українцям”, – пояснив Джек Вотлінг.

Він пояснює, що на Харківщині українці уникали будь-яких публічних коментарів щодо активізації бойових дій і раптово розпочали контрнаступ із наміром розірвати наземні лінії зв’язку з Ізюмом, а потім оточити або відрізати російські сили. Але ця частина плану не спрацювала, бо під час українського наступу росіяни ганебно відійшли.

“Російські сили там не мали артилерійської підтримки, адже вони не очікували атаки, і їхні більш мотивовані війська були розташовані на іншій осі (на Херсонщині), тому вони зламалися. Я б сказав, що вони мають низький моральний дух і дуже сприйнятливі до шоку. Шок призводить до того, що солдати починають поводитися як окремі особи, а не як групи”, – розповів Вотлінг.

За його словами, коли таке відбувається, то військові формування руйнуються, тому що бойовий дух на цій стадії дуже важко відновити. Російські солдати не вірять не лише у те, що здобудуть перемогу, а й у те, що зможуть вижити.

Водночас він висловив думку, що перелом у цій війні відбувся ще у липні, коли спроможність росіян вести наступальні операції була підірвана широким діапазоном ударів далекобійної артилерії українців по їхньому матеріально-технічному забезпеченню та командно-управлінських штабах. А Харківський контрнаступ остаточно підірвав моральний дух армії РФ.

Також Джек Вотлінг поділився прогнозом щодо подальшого перебігу війни. Він вважає, що Збройні сили України можуть розвинути успіх і розширити географію звільнених територій. У той же час росіянам, на його думку, доведеться вибирати: або кидати резерви на повернення втрачених територій на Харківщині та Херсонщині, або використати їх на Донбасі.

Як би там не було, будь-який потенційний тактичний успіх армії РФ британський військовий аналітик вважає тимчасовим і стверджує, що в оперативному плані ситуація все одно обернеться на користь українців.

OBOZREVATEL

    Прокоментуйте:
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )